Гео-портал м.Вінниці (Мапа звернень громадян)

УВАГА КОРИСТУВАЧАМ!
Не підтрімується браузер Internet Explorer версії 7 та нижче, або такий, що працює у режимі сумісности з версією 7!

      Проект існує з 01.07.2011 року, та представляє собою опубліковану в мережі Internet на офіційному сайті міської ради відкриту частину геоінформаційної системи міста.
      За допомогою веб-доступу громадяни можуть інтерактивно подавати свої звернення або пропозиції по проблемним питанням, що автоматично будуть наноситися на мапу міста, а також використовувати дану мапу для отримання довідкової інформації.
      Накопичення та оброблення даних у динаміці дозволяє відслідковувати стан реалізації управлінських рішень Вінницької міської ради та робити певний прогноз розвитку ситуації.

Метою проекту є: Основні можливості:

Проект реалізовано за підтримки Міжнародного фонду "Відродження"


Елементи керування та їх призначення

      Зовнішній вигляд порталу та розташування елементів керування показано на зображенні нижче:

      1 - пошук за адресою;
      2 - кнопка розгортання або згортання бічної панелі, де відображається різна інформація або елементи керування (відображає в стислому вигляді результати пошуку, вмісту баз даних та іншу інформацію з можливістю переходу по карті);
      3 - доступні для користувача інформаційні сервіси (нові властивості будуть додаваться по мірі розробкі);
      4 - інформаційний розділ, який відображає обрану користувачем інформацію;
      5 - завантаження відкритих даних (містить посилання на завантаження відкритих даних геопорталу);
      6 - умовні позначення до відображених топографічних даних;
      7 - керування відображеними топографичніми даними (робота з шарами карт);
      8 - керування масштабом зображення;
      9 - вимірювання відстані (експериментальна функція);

Навігація (переміщення) по мапі

      Навігація по мапі відбувається за допомогою маніпулятора типу "миша", клавіш клавіатури або пальця (на пристроях з сенсорним екраном).
      Для переміщення зображення мапи досить натиснути курсором в обраному місці і, не відпускаючи, перемістити зображення в потрібний бік.

      Для переміщення зображення також можна скористатися клавішами клавіатури, які застосовуються для переміщення курсора.
      Зміна масштабу проводиться за допомогою обертання колеса миші, використання відповідного жесту на пристроях з сенсорним екраном, за допомогою натискання на клавіші розширеної клавіатури "+" або "-" або за допомогою кнопок (8) на інтерфейсі, розташованих у правому куті.


      Подвійне натискання на зображення мапи дозволяє збільшити зображення на один рівень.

Відображення інформації

      Вся доступна інформація складається з "шарів" - наборів мап та іншої інформації, організованих за подібною тематикою.
      Користувач може прибирати шари або додавати їх для отримання необхідної йому загальної картинки.
      Сервіс відображає наступну інформацію:
      - у вигляді мап (топографічні мапи, мапи міста, історичні мапи тощо);
      - у вигляді графічного зображення, побудованого з баз даних (рух транспорту, звернення, інформація служб тощо).

      Панель керування відображенням картографічної інформації з'являєтся при натисканні на кнопку у правому кутку екрану.
"Фонові мапи" - це неінтерактивне зображення для відображення іншої інформації. Може бути обрано тільки один елемент, який відображаєтся завжди.
"Мапи користувача" - це інтерактівні мапи, які можуть бути додані або ні до набору відображуваних даних у залежності від того, що хоче побачити користувач.

- для додавання або приховування необхідного шару до набору відображуваних даних необхідно зняти або встановити "галочку" поряд з назвою.
"Загальна мапа" - це фінальний набір відображених даних з попередніх розділів. Елементи переліку можуть бути упорядковані користувачем у необхідному йому порядку.

- для вилучення шару з набору даних необхідно натиснути на "Х" поряд з назвою або зняти "галочку" у розділі "Мапи користувача" з потрібного елементу;
- для зміни порядку відображення шарів потрібно натиснути на позначки "<" ">", прі цьому шар займе положення вище чи нижче відносно старої позіції.

      Для відображення інформації з баз даних необхідно разгорнути бічну панель, якщо вона прихована, за допомогою натискання на кнопку відображення бічної панелі.

      Обрати необхідну базу з тих, що є у наявності.

      Після завантаження даних буде відображено їх розташування на мапі та перелік у бічній панелі.
      Об'єкти на мапі відображаються у вигляді "кластерів" (груп об'єктів), які виглядають як кольорова позначка круглої форми з цифрою, яка зазначає кількість згрупованих елементів.
      Для відображення змісту кластеру (групи) потрібно зменшити масштаб зображення або натиснути на кластер (червоним позначено елементи, які не згруповані, зеленим - згруповані елементи, блакитне коло - відображено зміст групи).


      Перелік елементів на мапі відображено у бічній панелі у вигляді груп. Кожна група має умовне зображення на мапі, власну назву, може бути згорнута або розгорнута для перегляду її вмісту шляхом натискання на її назву:


      Або відображена/прихована на мапі шляхом встановлення або зняття позначки поряд з назвою:


      Для перегляду опису об'єкта потрібно натиснути на його позначку на мапі, або натиснути на його опис у переліку (деякі елементи мають розширений зміст, наприклад, звернення громадян):


      Зазвичай, натискання на елемент у переліку дозволяє відобразити його місце розташування на мапі:
      Слід зазначити, що при роботі з третім типом мап будь-яка взаємодія з об'єктами основної мапи заборонена. Можна тільки отримати інформацію, що міститься в базі даних. Це було зроблено з метою запобігання запуску процедури пошуку і стирання списку об'єктів, якщо користувач випадково "промахнеться" повз маркер об'єкта.Звернення громадян

      "Залишити звернення" - це окремий вид послуг, що надаються відвідувачам сайту з метою інформування про виявлені проблеми в межах міста. Дана послуга є по суті зверненням до органів місцевої влади. Кожне звернення фіксується диспетчером, йому присвоюється реєстраційний номер, визначається відповідальний виконавець і проводиться інформування заявника за результатами реагування на його звернення.
      Звернення можна залишити після того, як користувач натиснув на мапу. У вікні з результатом пошуку з'являється кнопка "Залишити Звернення", а місце, стосовно якого залишається звернення, буде відмечено маркером.      Звернення подається за допомогою спеціальної форми, при цьому фіксуються координати місця натискання для прив'язки картки.
Необхідно заповнити наступні поля:
- "Тип питання". Це список тематик, до якої відноситься звернення. Дозволяє більш точно локалізувати категорію і виконавця по даному виду проблеми.
- "Адреса події". Додаткові відомості до позначки на мапі. Бажано вказати найбліжчу до місця події адресу, якщо вона відома.
- "Контактна особа", "Контактний телефон", "Електронна пошта". Інформація потрібна для зворотного зв'язку з заявником та уточнення деталей по зверненню.
- "Текст Звернення". Короткий і по суті опис проблеми, мінімальна довжина тексту - 21 символ.
- "Файл(и)". Місце для прикріплення документів, що стосуються звернення. Наприклад, фотографії місця.

Після заповнення форми - обов`язково надати згоду на обробку персональних даних та натиснути "Додати звернення".
У разі відсутності помилок буде відображено повідомлення, що звернення додано до переліку звернень, за наявності помилок - відповідне повідомлення.

Поля "Контактна особа", "Контактний телефон" та "Текст звернення" є обов'язковими!

Контроль за виконанням

      Якщо звернення зареєстровано, то йому буде присвоєно реєстраційний номер. За цим номером можна офіційно звернутися до відділу звернень громадян Вінницької міської ради і дізнатися, ким розглядається і який результат заявки. Також диспетчер може зв'язатися із заявником для уточнення ситуації чи надати відповідь у телефонному режимі.

Отримання інформації про об'єкти

      Як вже було зазначено вище - пошук здійснюється тільки серед видимих мап. Для отримання інформації про об'єкти достатньо просто натиснути в будь-яке місце зображення. Через деякий час сервер поверне результат пошуку і відобразить його в панелі інформації.


      Місце натискання позначаєтся маркером
      Пошук здійснюється в деякому радіусі від точки натискання. Всі знайдені об'єкти виводяться в список, який згруповано за назвою шару (мапи), де знаходиться об'єкт.
      Кожен елемент списку містить короткий опис про знайдений об`єкт.


Пошук за адресою

У полі пошуку потрібно ввести адресу, або ії фрагмент (наприклад "Соборн 59") та натиснути кнопку "пошук".

Пошук за адресою також частково працює зі старими назвами вулиць.

*У деякіх випадках поле пошуку блокуєтся, наприклад при перегляді інформації з баз даних.


Зв'язатися з розробниками
      В разі наявності пропозицій, скарг, помилок чи інших питань, пов'язаних з функціонуванням порталу - просимо звертатися на електронну пошту


Авторські права
       ©2011-2019 Вінницька міська рада - ідея та реалізація.
       ©2008-2019 Глобал ГІС - гео-сервер, засоби роботи з електронними мапами, засоби розробки, допоміжне програмне забезпечення.
       ©2010-2015 LeafLet - засоби відображення мап у мережі інтернет.
       ©2015 FineUploader - засоби роботи з файлами.
       ©2015 Fresco - засоби відображення зображень.